Υποβολή Αίτησης ? Δήλωσης συμμετοχής στις Πανελλαδικές Εξετάσεις του 2013 των ΓΕΛ και ΕΠΑΛ ή Αίτησης για ενδοσχολικό απολυτήριο

Όλοι οι υποψήφιοι για συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις του 2013 των Γενικών Λυκείων (ΓΕΛ) και των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ), για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, πρέπει να υποβάλουν στο Λύκειό τους Αίτηση-Δήλωση Υποψηφιότητας συμμετοχής στις εξετάσεις αυτές.
Η προθεσμία ορίζεται  από τη Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου ως και την Τρίτη 5  Μαρτίου για όλους τους υποψηφίους που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις των Γενικών Λυκείων και των Επαγγελματικών Λυκείων ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΕΣ Α και Β).
Δείτε την εγκύκλιο και κατεβάστε τα υποδείγματα των αιτήσεων

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΓΕΛ 2013
ΥΠΟΔ 1 ΑΙΤΗΣΗ-ΓΕΛ-ΜΑΘΗΤΗΣ 2013
ΥΠΟΔ 2 ΑΙΤΗΣΗ-ΓΕΛ-ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ 2013
ΥΠΟΔ 3 ΑΙΤΗΣΗ-ΓΕΛ-ΑΠΟΦ-10 2013
ΑΙΤΗΣΗ-ΥΠ. ΔΗΛΩΣΗ ΓΕΛ ενδοσχολικο 2013

Ένταξη του Τμήματος Στατιστικής και Ασφαλιστικής Επιστήμης του Πανεπιστημίου Πειραιά και στο 2ο Επιστημονικό Πεδίο

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την αριθμ. Φ253/ 21812 /Β6/15-2-2013 Υπουργική Απόφαση, η οποία έχει σταλεί για δημοσίευση στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως, από φέτος το Τμήμα Στατιστικής και Ασφαλιστικής Επιστήμης του Πανεπιστημίου Πειραιά, εκτός από το 5ο Επιστημονικό Πεδίο Επιστημών Οικονομίας και Διοίκησης, εντάσσεται και στο 2ο Επιστημονικό Πεδίο Θετικών Επιστημών.
Κατεβάστε την σχετική εγκύκλιο
2013_2_15_Φ_251_21935_Β6_ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΣΕ ΠΕΔΙΟ

Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση υποψηφίων που ανήκουν στην κατηγορία των ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις, κατά το ακαδημαϊκό έτος 2013-2014

Κατεβάστε την εγκύκλιο του υπουργείου σχετικά με την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση υποψηφίων που ανήκουν στην κατηγορία των ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις, κατά το ακαδημαϊκό έτος 2013-2014.

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΑΘΗΣΕΙΣ 2013-2014

Επίδοση ελέγχων προόδου πρώτου τετραμήνου

Η Διεύθυνση τους Σχολείου σας ενημερώνει ότι η επίδοση των ελέγχων προόδου  του πρώτου τετραμήνου θα γίνει την Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2013 στις 12:00.
Την ίδια ώρα οι γονείς θα μπορούν να συναντηθούν με τους καθηγητές για αναλυτικότερη ενημέρωση.