Συμμετοχή και διάκριση σε Πρόγραμμα MUN

Μαθητές / -τριες του σχολείου μας, υπό την καθοδήγηση της υπευθύνου εκπαιδευτικού κας Θ. Κασαγιάννη, κλάδου ΠΕ06 (Αγγλικής Φιλολογίας), εκπροσώπησαν με επιτυχία το σχολείο μας στο 6ο συνέδριο MUN (Μοντέλο Ηνωμένων Εθνών) που διοργάνωσε το 1ο Γυμνάσιο Κηφισιάς. Οι εργασίες του συνεδρίου προσομοίωσης των οργάνων και των εργασιών του Ο.Η.Ε διήρκησαν από 7 έως 10 Μαρτίου 2024 και το σχολείο μας απέσπασε διακρίσεις και επαίνους για τη συμμετοχή του σε αυτό. Οι μαθητές/-τριες, εκπροσωπώντας τη χώρα της Βραζιλίας, αποκόμισαν μια πολύτιμη εκπαιδευτική εμπειρία μέσα από τη συλλογική & διαδραστική διαπραγμάτευση σημαντικών παγκοσμίων ζητημάτων που αφορούσαν στην κοινωνία, την οικονομία, την πολιτική και το περιβάλλον.