Πρόγραμμα φιλοξενίας μαθητών Helsingor Gymnasium

Αγαπητοί γονείς και μαθητές,
Όπως ίσως γνωρίζετε το σχολείο μας είναι αδερφοποιημένο με το Helsingor  Gymnasium της Δανίας. Στο δανέζικο σχολείο διδάσκονται τα Αρχαία Ελληνικά ως μάθημα επιλογής. Ο καθηγητής και η τάξη των Αρχαίων Ελληνικών, που αποτελείται από 11 μαθητές, εξέφρασαν την επιθυμία τους να επισκεφτούν το σχολείο μας για 4-5 μέρες μέσα στο φθινόπωρο (τέλος Σεπτεμβρίου – τέλος Νοεμβρίου) και να παρακολουθήσουν μαθήματα Αρχαίων Ελληνικών αλλά και ενδεχομένως μια παρουσίαση σχετική με το αντικείμενο.
Οι 11 μαθητές θα προτιμούσαν να φιλοξενηθούν από οικογένειες μαθητών.
Αν λοιπόν θα σας ενδιέφερε η συμμετοχή του παιδιού σας στην ομάδα υποδοχής αλλά και να φιλοξενήσετε κάποιον Δανό μαθητή, μπορείτε να συμπληρώσετε την σχετική υπεύθυνη δήλωση.
Ενδέχεται να ακολουθήσει επίσκεψη των μαθητών μας στην Δανία, χωρίς αυτό να είναι προαπαιτούμενο για την συμμετοχή τους στην ομάδα υποδοχής.

Κατεβάστε την σχετική υπεύθυνη δήλωση