Η Φυσική Μαγεύει

H  Ένωση Ελλήνων Φυσικών συνεχίζοντας τις προσπάθειες των τελευταίων ετών, διοργανώνει για έκτη συνεχή χρονιά την  πρωτότυπη και ξεχωριστή συνάντηση αριστούχων μαθητών  Β΄ και Γ΄ Γυμνασίου και Α΄, Β΄ και Γ΄  Λυκείου του σχολικού έτους 2014  στις 19-20-21   Δεκεμβρίου  2014  στο ξενοδοχείο Τιτάνια,Πανεπιστημίου 17 και στο ΤΕΙ Αθηνών στο Αιγάλεω.

Οι συμμετέχοντες μαθητές σε αυτή την πρωτότυπη  και δημιουργική συνάντηση θα έχουν την ευκαιρία μέσα από την άμεση επαφή τους με Διακεκριμένους  Πανεπιστημιακούς Δασκάλους να κατανοήσουν σε βάθος θέματα Σύγχρονης Φυσικής, να εισαχθούν στην σύγχρονη επιστημονική γνώση και μέθοδο, καθώς και στις έννοιες που  την συγκροτούν αποκτώντας  κριτική και συνδυαστική σκέψη.
Προσκεκλημένος ομιλητής είναι ο Διευθυντής του Σχολείου Δρ Κούτσικος Ηλίας
Περισσότερες πληροφορίες στον δικτυακό τόπο της ΕΕΦ.