Ράδιο Β3 2012-13: Η Χριστουγεννιάτικη εκπομπή

Στα πλαίσια της Ερευνητικής Εργασίας «Ψηφιακή Τάξη: Ένα δημιουργικό γραφείο» οι μαθητές του Β3 του σχολικού έτους 2012-13 εξερεύνησαν τις δυνατότητες παραγωγής  κατ” απαίτηση ραδιοφωνικών εκπομπών μέσω Διαδικτύου.
Τον Δεκέμβριο του 2012 η ομάδα του Διαδικτυακού ραδιοφώνου ηχογράφησε την πρώτη της παραγωγή, μια Χριστουγεννιάτικη εκπομπή με μουσική και ευχές για το 2013 που ερχόταν.
Ένα χρόνο μετά η εκπομπή αναμεταδίδεται από τον δικτυακό τόπο του Σχολείου δίνοντάς μας την ευκαιρία να νοσταλγήσουμε, να επαναλάβουμε τις ίδιες ευχές για υγεία και πρόδο και να ευχηθούμε τον επόμενο Δεκέμβριο οι συντελεστές της εκπομπής να συνεχίζουν την πορεία τους στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.
Κάντε κλικ για να ακούσετε την Χριστουγεννιάτικη εκπομπή του Δεκεμβρίου του 2012.