Ομιλία του Διευθυντή του Σχολείου Δρ Ηλία Κούτσικου στο Athens Science Festival

Από τις 17 έως τις 22 Mαρτίου στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων το φεστιβάλ Επιστήμης και Καινοτομίας που γίνεται για δεύτερη φορά στην Αθήνα σε προσκαλεί να εξερευνήσεις τις επιστήμες που σε περιβάλλουν.
Το Athens Science Festival διοργανώνεται από τον εκπαιδευτικό οργανισμό ?Επιστήμη Επικοινωνία ? SciCo?, το Βρετανικό Συμβούλιο, τον Σύνδεσμο Υποτρόφων του Ιδρύματος Ωνάση, τον Κόμβο Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας ?INNOVATHENS?, το Μουσείο Φωταερίου της Τεχνόπολις του Δήμου Αθηναίων και της Γενικής Γραμματείας Έρευνας και Τεχνολογίας, σε συνεργασία με πλήθος ακαδημαϊκών, ερευνητικών φορέων και εκπαιδευτικών οργανισμών.
Στα πλαίσια του φεστιβάλ ο Διευθυντής του Σχολείου θα δώσει διάλεξη με θέμα «ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΓΗΣ, ΕΝΑ ΔΩΡΟ ΤΩΝ ΣΕΙΣΜΙΚΩΝ ΚΥΜΑΤΩΝ».
Περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να δείτε στο δικτυακό τόπο του Φεστιβάλ